Poradnia: Dietetyka dzieci i dorosłych

W AlfaMed umożliwiamy Państwu współpracę z uznanymi dietetykami z Centrum Dietetyki Stosowanej, które od 2007 roku jako pierwsza poradnia w Białymstoku zaczęła realizować usługi w zakresie indywidualnego i grupowego doradztwa żywieniowego.

Posiadają oni największe doświadczenie na Podlasiu w zakresie planowania żywienia nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci i młodzieży, promocji zdrowia oraz edukacji zdrowotnej.

Specjalizują się w planowaniu indywidualnych dietoterapii zarówno osobom zdrowym, jak i chorym (szczególnie w takich chorobach jak otyłość, choroby układu krążenia, cukrzyca)

W ciągu 9 lat przyjęli już blisko 5 000 pacjentów!

Biorą udział w wielu akcjach i programach edukacyjnych w zakresie zdrowego żywienia, min. Program Wiem co jem – seria wykładów grupowych skierowanych do rodziców dzieci przedszkolnych na terenie województwa Podlaskiego (2008-2010), Podlaskie Ziołami Pachnące – wykłady grupowe, porady indywidualne (2010), akcje promujące zdrowie organizowane przez centra handlowe na terenie Białegostoku (Galeria Biała, Galeria Alfa, Galeria Kwadrat), organizacja Szkoły Zdrowego Gotowania wspólnie z firmą AMC – pokazy kulinarne, wykłady grupowe, prowadzenie szkoleń skierowanych do osób planujących żywienie pacjentów w placówkach żywienia zamkniętego (DPS, ZOL), „Obiady Czwartkowe u Diabetyków”, itp.

Udzielają komentarzy eksperckich dla dziennikarzy mediów regionalnych oraz ogólnopolskich takich jak: PAP (Polska Agencja Prasowa), Wirtualna Polska, TVN 24, Gazeta Wyborcza, Kurier Poranny, Polskie Radio Białystok, TVP Białystok.

Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w certyfikowanych szkoleniach i konferencjach naukowych z zakresu dietoterapii i dietoprofilaktyki chorób cywilizacyjnych

Nasi Dietetycy dysponują analizatorem składu ciała umożliwiającym zarówno badanie osób zdrowych (Tanita BC – 418 MA) jak i niepełnosprawnych (w tym osób leżących) – Matron BioScan 920-2.

Specjaliści: