Poradnia dla dorosłych: Reumatologia

Dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych, a w szczególności leczeniem chorób lub zaburzeń funkcjonowania układu ruchu (bólów stawów, mięśni).

Do chorób reumatycznych zaliczamy między innymi układowe choroby tkanki łącznej (kolagenozy), reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów i inne.

W poradni AlfaMed zajmujemy się dobieraniem oraz wdrażaniem metod leczenia w wyżej wymienionych schorzeniach. Nad przebiegiem całego procesu czuwa lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie medycyny, dr Piotr Siergiejko. W zakres jego obowiązków wchodzi nie tylko leczenie, ale również doradztwo w kwestiach i wątpliwościach, jakie może mieć zgłaszający się do naszej kliniki pacjent.

Kiedy warto zgłosić się po pomoc? Przede wszystkim w momencie, kiedy pojawia się silny ból w stawach, kościach, mięśniach oraz ścięgnach. Kiedy ból ten trwa dłuższy czas, nawraca mimo stosowania leków przeciwzapalnych, a także jest intensywny – wtedy nieoceniona może okazać się pomoc świadczona przez reumatologa.

Specjaliści: