Poradnia dla dorosłych: Ginekologia, leczenie niepłodności

Konsultacja ginekologiczna obejmuje szczegółowy wywiad z pacjentką, badanie ginekologiczne, poradę oraz jeśli to konieczne wdrożenie odpowiedniego leczenia. Badanie USG wykonywane jest wysokiej jakości aparatem. Nasz ginekolog zajmuje się również niepłodnością.

Niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę społeczną, na świecie co dziesiąta para ma trudności z poczęciem potomstwa. W Polsce problemy z zajściem w ciążę ma około 1.3 miliona par. Obecnie niepłodność partnerską definiuje się jako niemożność poczęcia dziecka przez parę po 12 miesiącach systematycznych starań, bez stosowania środków antykoncepcyjnych.

Jak przygotować się na wizytę pod kątem niepłodności?

Pacjentka na pierwszą konsultację w kierunku niepłodności może przyjść w każdym dniu cyklu owulacyjnego. Wskazane jest, aby para wspólnie uczestniczyła w tej wizycie, jest to pomocne w przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny z obojgiem partnerów, analizuje dotychczasową historię choroby i dokumentację medyczną. W trakcie wizyty odbywa się również badanie ginekologiczne i USG pacjentki. W naszej placówce konsultacji ginekologicznych i prowadzenia par pod kątem niepłodności udziela dr n. med Agnieszka Kuczyńska z Kriobanku z Białegostoku.

Specjaliści: